سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

به‌ طور کلی سئو مخفف بهینه‌ سازی موتور جستجو بوده و بخش عمده ‌ای از بازاریابی کسب‌ و کار آنلاین را شامل می ‌شود. گوگل یکی از بهترین موتور های جستجو است و تمام کسانی که از اینترنت استفاده می ‌کنند به‌ طور حتم از این موتور جستجو نیز برای جستجوی خدمات و محصولات مورد نیاز خود بهره‌ مند می ‌شوند.

اگر وب‌ سایتی دارای سئو مناسب و بهینه باشد، سبب می ‌شود که سایت از سمت گوگل مورد تأیید واقع شده و بتواند در صفحه اول جستجو گوگل رتبه های برتر را کسب نماید.

یکی از مهم ترین مفاهیمی که در سئو سایت به کار برده می ‌شود، استفاده از عبارات و یا کلمات کلیدی است. در واقع این ها کلماتی هستند که جست ‌و جو گران و کاربران هنگام جستجوی خدمات، محصولات و یا مطالب گوناگون از آن استفاده می‌ کنند. سئو سایت بر اساس نوع وب‌ سایت شامل انواع گوناگونی می‌ شود که ما در این مقاله قصد داریم تا با سئو سایت فروشگاهی آشنا شویم. در ادامه با ما همراه باشید.

سئو سایت فروشگاهی چیست؟

سئو سایت فروشگاهی به‌ معنای انجام عملکرد هایی جهت بهبود سایت فروشگاه آنلاین به جهت جذب مخاطبان بیشتر و کسب رتبه های برتر در صفحات جستجو گر گوگل است. در واقع سئو سایت فروشگاهی به محصولات و صفحه فروشگاه آنلاین شما کمک می‌ کند تا زمانی که کاربران بالقوه خدمات و محصولات شما را جست ‌و جو می‌ کنند، سایت شما در بالای صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر شده و کاربران شما تبدیل به مشتریان شما شوند. به‌ عنوان مثال اگر دارای فروشگاه اینترنتی فروش تجهیزات باغبانی هستید، می ‌توانید توسط کلمات کلیدی همچون خاک باغبانی و یا دستکش باغبانی سایت خود را بهینه نمایید. با انجام این فرآیند شانس اینکه کاربران شما تبدیل به مشتری شوند افزایش یافته به این صورت که آن ها با پیدا کردن صفحه شما در نتایج اولیه، روی آن کلیک کرده و از خدمات و محصولات شما استفاده می ‌کنند.

بهبود عملکرد سایت فروشگاهی

 

اهمیت سئو سایت در فروشگاه‌ های آنلاین

با توجه به آمار ها، می ‌توان گفت که امروزه بسیاری از افراد خرید های خود را به‌ صورت اینترنتی و آنلاین انجام داده و با مراجعه به صفحات جستجوی گوگل به‌ دنبال خدمات و یا محصولات مورد نظر خود می ‌گردند. اگر شما دارای کسب‌ و کار و فروشگاهی برای ارائه محصولات هستید، بدون فروشگاه اینترنتی تقریباً نیمی از مشتریان خود را به دست نخواهید آورد.

همچنین بسیاری از افراد و خریداران از صفحه اول نتایج جستجو برای خرید محصولات عبور نکرده و اگر صفحات تجارت الکترونیک شما در ۱۰ جایگاه اول قرار بگیرد، شانس تبدیل شدن کاربران به مشتری بیشتر بوده و شما به آسانی می‌ توانید محصولات و خدمات خود را به آنان ارائه دهید.

هر چه میزان کیفیت سایت فروشگاهی و سرعت دسترسی آن بالا بوده و دارای طراحی و متون بسیار جامع و کاربردی باشد و بتواند هدف را به‌ طور ساده به کاربر منتقل کند، یعنی در واقع دارای سئو سایت بهتری است و می ‌تواند مشتریان بیشتری را به خود جذب کند. بنابراین بهینه‌ سازی و سئو در وب‌ سایت های فروشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و سبب فروش بیشتر محصولات و همچنین قرار گیری در رتبه‌ های اول صفحات جستجو خواهد شد.

 

چگونگی استفاده از سئو در وب‌ سایت های فروشگاهی

برای بسیاری از مشتریان این سوال مطرح می‌ شود که وب‌ سایت فروشگاهی آن ها به چه طریق سئو و بهینه‌ سازی می ‌شود. تمامی تکنیک ‌های سئو را می ‌توان در بخش‌ های متفاوتی از وب‌ سایت مانند توضیح محصولات، صفحه درباره ما، وبلاگ اصلی سایت و همچنین صفحه اصلی به کار برد‌. زمانی‌ که کارشناس سئو محتوای تازه‌ ای را در سایت فروشگاهی منتشر می ‌کند، باید مطمئن شود که از تمامی استراتژی‌ ها و قوانین سئو استفاده کرده‌ است. پس‌ از منتشر کردن محتوا به‌ صورت متن، عکس، ویدیو و غیره گوگل آن را بررسی کرده و مشخص می ‌کند که وب‌ سایت باید در چه جایگاهی قرار بگیرد. همچنین تمامی کارشناسان سئو حرفه ‌ای می ‌دانند که بهینه ‌سازی سایت تنها در یک صفحه از وب‌ سایت کارآمد نبوده و باید جهت بهبود آن، در تمامی بخش‌ های مختلف وب‌ سایت سئو را انجام دهند.

نحوه جستجوی کلمات کلیدی در سئو سایت فروشگاهی

راه‌ ها و روش‌ های بسیار گوناگونی برای جستجوی کلمات کلیدی و انتخاب آن ها متناسب با نوع وب‌ سایت وجود دارد که این روش‌ ها عبارت ‌اند از:

  • شما می ‌توانید جهت سئو سایت فروشگاهی از ابزار های تخصصی سئو برای جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید.
  • همچنین شما می‌توانید سایت‌ های مشابه و رقبای خود را مشاهده و بررسی کرده و از بیشترین کلمات کلیدی به کار برده شده در آن ها نیز استفاده نمایید.
  • می ‌توانید از کلمات کلیدی موجود در جست ‌و جوی خودکار گوگل استفاده کنید.
  • به برگه جستجو های مرتبط گوگل نگاه کرده و کلمات کلیدی متناسب را انتخاب نمایید.
  • استفاده از ابزار های رایگان یافتن کلمات کلیدی. شما می ‌توانید از ابزار های سئو ارائه‌ شده برای وب‌ سایت فروشگاهی استفاده کرده و علاوه‌ بر صرفه ‌جویی در وقت، بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

به این نکته نیز توجه نمایید که کلمات کلیدی برای سئو صنایع و یا برند های خاص نیز ممکن است به‌ صورت ۱ یا ۲ کلمه ای باشند. این موضوع سبب می شود جستجوی عبارات صحیح برای سئو این وب‌ سایت ها بسیار دشوار شود، چرا که دارای رقابت‌ های بسیار شدید است. بنابراین انتخاب کلمات کلیدی مناسب در تعیین رتبه این وب‌ سایت ها بسیار مهم است.

سئو سایت فروشگاهی توسط بهارسئو

 

نکات مهم در سئو سایت‌ های فروشگاهی

جهت شروع سئو و بهینه ‌سازی سایت فروشگاهی خود، ابتدا باید استراتژی سئو تجارت الکترونیک خود را مشخص کنید. این بدان معنی است که نتایج سئو را به‌ طور منظم بررسی کرده و قوانین خود را بر اساس آن به‌ روز کنید. برای بهینه‌ سازی هر وب‌ سایت فروشگاهی، اولین قدم تعیین استراتژی‌ های سئو و قوانین آن جهت افزایش رتبه سایت و تعیین جایگاه آن در بین رقبا است.

برای سئو سایت فروشگاهی خود باید سعی کنید تا عبارت‌ های جستجویی را انتخاب کنید که افراد جهت پیدا کردن محصولات و یا خدمات شما آن ها را در سایت تایپ می ‌کنند، بتوانند از طریق جستجوی URL های مرتبطی به آن دست یابند. کیفیت محتوای سایت نیز در بهینه‌ سازی آن بسیار تأثیر داشته و هر چه محتوا قوی‌ تر و به روز تر باشد، بازدید کنندگان سایت نیز افزایش خواهند یافت.

استفاده از بک لینک ها نیز برای بهینه سازی سایت فروشگاهی تأثیر بسیار زیادی در ارتقای رتبه آن دارد.

از دیگر نکات مهم سئو سایت‌ های فروشگاهی می ‌توان به اضافه کردن موقعیت جغرافیایی فروشگاه در وب‌ سایت، سئو سایت بر اساس محصولات قابل فروش و بر اساس اهداف و نیاز های وب ‌سایت، بروز رسانی سایت‌ های فروشگاهی مانند بروز رسانی قیمت‌ ها و محصولات، کاهش زمان بار گذاری صفحه، استفاده صحیح از کلمات کلیدی، ایجاد پیوند های داخلی و خارجی مناسب لینک، ایجاد ظاهری مناسب برای تبلیغ فروشگاه خود در وب‌ سایت، برند سازی، استفاده از انواع ویدیو و عکس در محتوا، آنالیز رقبا و غیره اشاره نمود.

در پایان

شما می ‌توانید جهت بهینه‌ سازی وب‌ سایت فروشگاهی خود، از خدمات شرکت بهارسئو استفاده کرده و بهترین نتیجه را در کمترین زمان به دست آورید.

کارشناسان سئو ما در بهارسئو می توانند در زمینه ثبت سفارش سئو انواع سایت از جمله سئو سایت فروشگاهی، شرکتی، معرفی خدمات، آموزشی و… پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی بهارسئو